SKV30! v Ostravském muzeu

K výročí 30 let Sportovního klubu vozíčkářů Praha vznikla putovní fotografická výstava, kterou je nyní až do 3. 12. možné navštívit v Ostravském muzeu. Výstava byla zahájena vernisáží 22.11. 2021, kde pan Pražák – náměstek primátora města Ostravy, popřál výstavě úspěch a mnoho návštěvníků. Výstava poutavě zachycuje činnost klubu a silné příběhy členů. Zveme všechny k návštěvě a výjimečnému zážitku do Ostravského muzea.Děkujeme za skvělou spolupráci a možnost výstavu v muzeu zveřejnit. Výstava probíhá pod záštitou pana primátora města Ostravy Tomáše Macury. Děkujeme městu, které nám výstavu podpořilo krásnou částkou 20 000 Kč. 

Zveme vás, abyste si přišli výstavu také prohlédnout.

Výstava již navštívila města Praha, Plzeň, Strakonice, Hradec Králové,  

Již třicet let pomáhá Sportovní klub vozíčkářů lidem se zdravotním hendikepem zapojit se do aktivního sportování. Klub, který začínal před třemi desítkami let pouze s jedním oddílem stolního tenisu, dnes zahrnuje sedm sportovních oddílů (stolní tenis, lyžování, florbal, outdoor, potápění, tanec a orientační závod) a sdružuje přes 140 sportovců z celé republiky.

Sportování pro vozíčkáře přitom není tak samozřejmou věcí, jako pro zdravého člověka. Jedním z důvodů jsou vysoké finanční náklady na sport vozíčkářů, protože ne každý si může zakoupit třeba svůj vlastní handbike (speciální kolo poháněné rukama), jehož cena je přes 100 tisíc korun. Právě půjčování nezbytných sportovních pomůcek je, vedle samotné organizace sportovních akcí, důležitou službou, kterou SKV Praha poskytuje. Nedílnou součástí SKV Praha jsou pak asistenti a dobrovolníci. Bez jejich pomoci by se řada sportů nemohla provozovat. Asistentka Ilona Pavlová, která mj. pracuje na projektu „Pohyb pro inkluzi“ o dobrovolnictví říká: „Kdo si váží pevného přátelství v kombinaci s výzvou a navíc má rád pohybové aktivity – tak tohle je výborná příležitost.“ Organizace SKV Praha by pak samozřejmě nemohla fungovat bez sponzorů a dárců, kterým není sport pro hendikepované lhostejný.

Děkujeme partnerům výstavy: Atos, Muzeum LEGA, MČ Praha 5, Město Strakonice, Město Hradec Králové, město Ostrava, MČ Praha 1